Krepšinio batai

Krepšinio žaidimas reikalauja energingų judesių kaip pavyzdžiui – bėgimas, šokinėjimas, blokavimo ir mėtymo. Traumų išvengti padeda įvairūs, giliai batuose paslėpti suvaržymo, suspaudimo, paminkštinimo elementai. Norint išvengti įvairių traumų bei sužalojimų krpepšininkams yra rekomenduojami specialūs batai – krepšinio batai.

Krepšinio bateliai padeda užkirsti kelią apatinės kūno dalies sužalojimams bei traumoms. Be to, krepšinio batai leidžia krepšinio žaidėjui greitai judėti ir perkelti kūno svorį iš vienos vietos į kitą.

Skirtingiems krepšininkams reikia skirtingų krepšinio batų tipų. Kai kuriems žaidėjams, ypač stipriems žaidėjams, reikia aukštaaulių batų, kurie suteikia maksimalią kulkšnies atramą bei komfortą. Dar kitiems žaidėjams, tokiiems kaip dauguma krepšinio žaidėjų, reikia vidutinio pado batelių. Greitiems krepšininkams reikia lengvos, be auliuko, avalynės. Daugelis krepšinio žaidėjų naudoja teniso batelius žaisdami krepšinį, tačiau yra nemaža rizika, kad dėvint teniso batelius galima nestipriai susižeisti, gauti rimtesnę traumą. Taip pat šie bateliai padidina šansus paslysti, gali būti silpno sukibimo.

Krepšinio bateliai yra pagaminti iš odos, dirbtinės odos ar kitų medžiagų. Dažniausiai gaminant krepšinio batelius yra naudojama dirbtinė oda. Dirbtinė oda yra tvirtesnė ir lengvesnė, nei natūrali oda. Kai kurie krepšinio batelių gamintojai gamina batus tik iš natūralios odos, jie dažnai išsitampo. Daug krepšinio batelių yra pagaminti ir iš dirbtinės, ir iš natūralios odos.

Šiuo metu, rinkoje yra įvairių krepšinio batelių stilių. Prieš perkant krepšinio batelius internetu reikia atkreipti dėmesį į patvarumą, sukibimą, patogumą ir stilių. Yra skirtingi krepšinio bateliai vyrams ir moterims.

Krepšinio bateliai yra labiau ištobulinti, nei bėgimo bateliai. Kai krepšinis žaidžiamas ant kietmedžio paviršiaus, jums reikia batelių, kurie užtikrintų gerą sukibimą. Krepšinio batų dydis turi būti tinkamas pirštams, kulnui ir visai pėdai. Dauguma krepšinio batelių turi pagalvėles, kurios suteikia ant pagalvės nusileidimo jausmą. Batai yra įvairių spalvų, taip pat gali būti komandos spalvos, kuomet visa komanda žaidžia su vienos spalvos sportbačiais. Krepšinio batai gali būti perkami internetu.